Gmina Piaski w partnerstwie FUNDACJA WSPÓŁPRACY I ROZWOJU INCEPTUM realizuje projekty

"ROZWÓJ PLACÓWEK WSPARCIA DZIENNEGO NA TERENIE GMINY  PIASKI" oraz "ŚWIETLICE ŚRODOWISKOWE W GMINIE PIASKI"

 

Dzisiaj zrobimy portret „Pani Wiosny”. Do wyboru mamy kilka propozycji. Zaczniemy od najprostszych. Poniżej udostępniam Wam kolorowankę, którą możecie sobie wydrukować i pokolorować.

Następna propozycja to wykonanie ozdobnej sukni Pani Wiosny. Na kartonie narysujcie (albo wydrukujcie i naklejcie) tułów i głowę.

 

Następnie w dowolny sposób „ubierzcie” Panią Wiosnę. Suknię można po prostu narysować lub namalować farbami, ale można ją też wykleić z plasteliny albo przy pomocy bibuły czy kolorowego papieru.

 

 

Można także nadać sukni kształt przestrzenny. Co to znaczy? To znaczy, że nasza suknia będzie miała wypukły kształt, będzie przypominała prawdziwą suknię balową. Jak to zrobić? Można posłużyć się na przykład bibułą, którą należy przykleić do kartonu w taki sposób, aby nadać jej kształt sukni. Można też użyć kawałka materiału (poproście mamę, aby Wam go dała, nie wyciągajcie z szafy ubrań i nie tnijcie ich J). Ważne, aby suknia miała wiosenny kolor (najlepiej zielony). Taką suknię można w dowolny sposób ozdobić. Można przykleić do niej kwiatuszki, motylki, zielone listki, ptaszki, bazie… A oto kilka gotowych pomysłów:

Nie zapomnijcie o zrobieniu pięknego radosnego tła. Powodzenia!

 

Wszyscy dobrze wiemy, że wiosna to czas sadzenia i siania. Dlatego dziś zamienimy się w ogrodników i założymy swoje ogródki.

Na poczatku dowiemy się czego roślina potrzebuje do wzrostu. Dowiesz się tego oglądając krótki film z linku poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=H9KgApd4_wQ

Źródło: Youtube

Dziś założymy hodowlę fasoli

Co jest potrzebne?

- 3 nasiona fasoli

- słoik 0,25 l

- podstawka

- miseczka pod słoik

- gaza

- gumka recepturka

Jak to zrobić?

Gazę złożoną 2-krotnie naciągnąć na słoik i przymocować do niego gumką. Palcem wcisnąć gazę do środka słoika, tak, aby powstał dołek, w którym należy umieścić nasiona. Nadmiar gazy obciąć. Do słoika wlać wodę tak, aby nasiona były stale wilgotne. Gaza nasiąka wodą i za jej pośrednictwem woda spływa do spodeczka. Z tego względu należy kilka razy dziennie uzupełniać wodę w słoiku, aby zapewnić nasionom ciągły dostęp wilgoci. Gdy pojawią się korzenie nie będzie konieczne tak częste uzupełnianie wody.

 

Następnie załóż dziennik, w którym każdego dnia zapisuj jak zmieniła się Twoja fasolka. Na obrazku poniżej zobaczysz jak prawidłowo powinno rozwinąć się nasionko Twojej fasolki.

 

Źródło: www.aniamamaagnieszki.blogspot.com

Projekty "ROZWÓJ PLACÓWEK WSPARCIA DZIENNEGO NA TERENIE GMINY  PIASKI" oraz "ŚWIETLICE ŚRODOWISKOWE W GMINIE PIASKI"
są realizowane przez  Gminę Piaski w partnerstwie z FUNDACJĄ WSPÓŁPRACY I ROZWOJU INCEPTUM
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020
Oś priorytetowa: 11 Włączenie społeczne. Działanie: 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne.